PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=241517}
6,8 9 526
ocen
6,8 10 1 9526
6,6 8
ocen krytyków
Z odzysku
powrót do forum filmu Z odzysku

Wszyscy filmowcy z Warszawy którzy chcą zrobić film z tezą "jak w tej Polsce jest okropnie" a nie mają na to pomysłu jadą na Śląsk dzięki czemu wizerunek regionu propagowany w stolicy jest beznadziejny. dzięki temu Śląsk w oczach wielu ludzi to walące się rudery, syf, przestępczość i ubóstwo. Śląsk pokazywany jest jako ostatni zaścianek, gorsza część Polski. Nikt nie stara się zobaczyć jego dobrych stron. Dlaczego tak się dzieje ?

ocenił(a) film na 10
Gabriela_3

na Slasku panuje najwieksze bezrobocie, co za tym idzie przestepczosc - taki krajobraz po prostu najlepiej pasuje do tego typu filmow i chyba nic tego nie zmieni...

ocenił(a) film na 7
keLion

Nie zgadzam się z twierdzeniem, iż na Śląsku panuje największe bezrobocie- o wiele wyższa stopa bezrobocia występuje np. w województwie warmińsko-mazurskim, lubuskim, zachodniopomorskim, świętokrzystkim...

keLion

Jasne, zawsze jako ta najgorsza część polski występuje Śląsk. A czy ty kiedyś chociaż byłeś na Śląsku ??? bo jeśli nie to skąd możesz to wiedzieć ? A co do krajobrazu najbardziej pasującego do tego filmu to filmowcy z Warszawki zawsze kierują się z takimi filmami na Śląsk bo taka w Warszawie jest o nim opinia.

ocenił(a) film na 10
Gabriela_3

zawsze dudniono o tym, ze na Slasku panuje najwieksza bieda, seria dokumentow w tvp ukazujaca ludzi kradnacych koks i zlom wykreowala taki poglad na ten wlasnie region, takie jest moje zdanie. I nie trzeba byc na miejscu, zeby wiedziec jak tam jest...

keLion

a moze sie boisz przyjechac na slask?? co??hehehhe

Gabriela_3

heh mieszkam na Sląsku i chyba Sląsk jest najlepiej rozwinietym przemyslowo regionem w Polsce i ciezko tutaj o brak pracy?? tak mi sie bynajmniej wydaje... ;)a co do Warszawy... hummm wole sie nie wypowiadac, bo obie strony uwazam sa niejako w sporze i najezdzaja jedni na drugich;) i tak w kolko... moze lepiej by bylo gdyby Sląsk uzyskal autonomie:> kto wie czy nie byloby lepiej? Moze przyjechaliby nakrecic film mniej przygnebiajacy widokami? pozdrawiam

kaska_999

gdyby śląsk uzyskał autonomie albo wogole odlączyl sie od polski to by byl jednym z najbogatszych krajow w europie- taka jest prawda...

Dolphina

buahaha, wy nie rozumiecie że wszystkie inwestycje i pieniądze macie właśnie od państwa

ocenił(a) film na 10
Gabriela_3

czego mam sie bac? mieszkam 10km od wschodniej granicy, przyjedz i zobacz jak tu wyglada "zycie"

keLion

znam tamte rejony mam tam rodzine! jestem co roku na wakacjeach. :D

ocenił(a) film na 10
Gabriela_3

Dlaczego większość polskich filmów o biedzie dzieje sie na śląsku ?
Rowniez tego nie wiem... przeciez podlasie jest jeszcze bardziej biedne...

Gabriela_3

Bo tam największa bieda jest! Ot co!

I koniec tematu...

Gabriela_3

A ile tych filmow o polskiej biedzie dzieje sie na Slasku?
Ja nie znam zadnego...
Nawet "gnoj" przeniesli do warszawy w "pregach".

użytkownik usunięty
Gabriela_3

To już jest jakiś horror. I Warszawa i Śląsk mają jakieś fobie, wzajemnie na siebie najeżdżają, wyzywają się, wszędzie wietrzą nieczyste intencje i spisek. Cholera mnie bierze, gdy po raz któryś z rzędu czytam naparzanki i wzajemne oskarżenia, o "Warszawce", Gorolach, Ślonzokach i Bóg wie co jeszcze. Jeśli będzie się to ciągnąć w nieskończoność, to cała reszta Polski znienawidzi zadufanych w sobie snobów z Warszawy i zakompleksionych volksdeutschów z Górnego (! - nie spotkałem się z osobą z np. Wrocławia, która chciałaby autonomii, niepodległości czy przyłączenia do Niemiec) Śląska. Opanujcie się, ludzie...

Widocznie masz bardzo slabą orientację o tym co dzieje się w gospodarce i polityce. Kiepsko też u Ciebie ze znajomośćią historii tego regionu i wydarzeń aktualnych. Pewnie nie wiesz, ze na 2007 rok budżet sluzby zdrowia, szkolnictwa, policji dla Śląska zostal okrojony o ponad 50%. Pewnie też nie wiesz, że dotacje unijne, które mialy być dla Śląska zostały przerzucone na tzw. ścianę wschodnią. Obecna władza jak żadna inna wceśniej nienawidzi Śląska (i ze wzjamennością) za to że miała tutaj bardzo niskie notowania. Więc skądkolwiek jesteś ignorancie (na pewno nie ze Śląska), oderwił tyłek od wygodniego siedzenia i doczytaj co nieco na temat w którym chcesz coś napisać.

Gabriela_3

Zauważcie też, że na śląsku panuje największa ( z wyjątkiem mazowsza) przestępczość. To tutaj notuje się większą ilość spraw kryminalnych. Wreszcie najniebezpieczniejsze miejsce w Polsce - Dworzec PKP w Katowicach :D

ocenił(a) film na 9
yellowdzordz

najwieksza przestepczosc??? hm a wiesz dlaczego/ bo tu jedno w wiekszych zaludnionych terenów w polsce. wiadomo ze im wieksze skupisko ludzi tym wieksza przestepczosc

ocenił(a) film na 7
Gabriela_3

a byłaś kiedys na sląsku?;]
ja tu mieszkam i wcale nie dziwi mnie to, że powstają coraz to nowe filmy... jednak i tak ciezko opisac za pomoca słów czy obrazów co się tu dzieje, nie mieszkając tu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones